14- Efter operation

Mjölksyra i benen.

2017-09-01 21:50 #0 av: [Ugglan_Hedwig]

Jag opade mig för 2 år sedan och jag har börjat få som typ mjölksyra i benen. Det kommer helt omotiverat och när som helst.. känns som jag har sprungit/cyklat eller nåt i timmar, benen bli skakiga och svaga. Och jag förstår inte varför? Är det någon fler än jag som har detta eller vet vad det kan bero på?

Anmäl
2017-09-05 14:19 #1 av: Norrpinglan

Hej jag tycker att du ska ta kontakt med din vc och be att dom kollar upp dina blodvärden. För att på så sett kolla upp att du inte har någon brist av något tex järn osv

Anmäl
2017-09-06 07:57 #2 av: Davbjo

Jag håller med #1, låter som att du kan behöva få dina värden kollade, nerver och sådant är inte att leka med.

Kvackyou.se | Imsoevil.com | @davbjo | OmVardagsmat | Viktoperation
"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.